Yılın İletişim ve Sosyal Medya Detoks Zamanı Geldi! Merkür Retrosu

Retro zamanları gökyüzünün bize bazı konularda "yavaşla, içe dön, düşün" ya da ertelediğiniz ve gözardı ettiğiniz sorunları çözmek için "artık sorunu gör" dediği zamanlardır. Merkür retrosu da bunlardan biri.

Öncelikle 9 ve 10 Eylül günleri Merkür'ün durağan yani S olduğu günler olduğu için iletişim kazaları, ilişkilerde sorunlar, evlilik ve sözleşmelerde krizler ve elektronik aletlerde bozulmalar daha çok yaşanacaktır. Önleminizi şimdiden alın!

11 Eylül-1 Ekim 2022 tarihleri arasında Merkür önce Terazi burcunda sonra Başak burcunda geri harekette bulunacak. Merkür'ün retroda olacağı bu dönem karşınıza eski ilişkileriniz çıkacak, ilişkilerdeki dürüstlük, sadakat, anlayış ve sevgi lisanı hakkında bizi düşünmeye sevk edecek durumlarla karşılaştıracak ve duygusal ilişkilerinizde karşılıklı iletişim sorunları, kararsızlıklar ve uyumsuzluklar yaşanacaktır. Hukuk ve adalet sistemi ile ilgili çatışmalar ve haksızlıklar ve sonuçlanmamış davalar bu dönemin gündem konularından.

20 Ağustos 2022'den sonraki iletişim gündemleriniz her ne ise, o gündem maddeleri ile ilgili zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Sözlü ya da yazılı tüm verilen ya da tutulmayan sözlerin karşılığı bu retro döneminde çıkacaktır.

Hazır cevap, aktif zihin ile cesaretli konuşmalara adım atmak isteyeceğiniz bu dönemde konuşmalarda abartı, kibir ve küstah bir üslupla haklıyken haksız duruma düşme durumları söz konusu olacaktır. Eşitlik ve adalet dengelerini yeniden bulmanız, ilişkilerde aşırılıklara kaçmamanız, sevgi, değer ve sadakat konularında geçmiş ilişkilerin gündeme geleceği bu retro döneminde günlük tutmak gibi yazarak düşünceleri toparlamak, fikirleri yazıya aktarmak, gözlem ve araştırmalar yapmak, psikoloji gibi derin ve içsel yolculuklara çıkmak size iyi gelecektir. Okumayı beklenttiğiniz kitap, üstüne eğilmediğiniz hobi ya da geçmişte yapıp bıraktığınız her türlü kültür, sanat çalışmaları ve etkinlikleri için ideal zamanlar. Günlük işler, çalışma hayatı ve sağlık ile ilgili ertelediğiniz sorunlar, çözebilmeniz için retro bitimine doğru karşınıza çıkacaktır.

Her retro dönemi gibi, bu dönemde de yazılı ve sözlü anlaşmalarda bulunmamak, resmi başlangıçlar yapmamak ve bu konular hakkında düşünmek ve plan yapmak yerinde olur. Ayrıca mecbur kalmadıkça büyük ölçekli alışveriş yapmamaya, elektronik aletlerde sorunların çıkması sebebiyle yedekleme işlemlerinizi yapmaya çalışın. Taşınacaksanız Merkür retrosu öncesi ya da bitimine getirmeye çalışın ve her türlü sözleşme imza sürecinde dikkatli olun. Bu dönem düşünüp planladıklarınızı uygulamalara en erken 1 Ekim'de başlayabilirsiniz. Gölge etkisiyle 30 Ekim'e kadar retro etkisi sürecek olsa da, Mars retrosu başlayacağı için tüm başlangıçlarınızı ya 8 Eylül'e kadar yapın. Ya da Ekim ayı içerisinde uygun olan tarihleri astrologunuzla görüşün!

Telefon Destek Whatsapp Destek Yukarı Kaydır