Doğal Taşlar - Kişiye Özel Tasarım

Doğal taşlar, güçleri fark edildiğinden itibaren uzun yıllar şifa vermesi amacıyla kullanılmıştır. Taşların faydaları birçok insan tarafından tecrübe edilmiş, onları doğru kullanımla şifaya kavuşturmuştur.
Doğal Taşlar - Kişiye Özel Tasarım

Kişiye Özel Tasarım

Doğal taşlar nasıl kullanılır sorusunun cevabında farklı alanlardan bahsedebiliriz. Doğal taşların en çok nasıl kullanıldığı sorusuna takılarda, meditasyon yaparken ve dekoratif amaçlı olarak ev veya ofislerde cevaplarını verebiliriz. Şimdi de bu kullanım alanlarının detaylarına geçelim.

Doğal Taşların Kullanım Alanları Nelerdir?

Doğal taşların farklı kullanımlarını ve faydalarını birlikte inceleyelim.

Doğal Taşların Takı Olarak Kullanımı

Doğal taşlar sıklıkla yüzük, bileklik, kolye, tespih vb. şekillerde kullanılmaktadır. Bu gibi aksesuarları üzerinizde taşımak, taşın enerjisinin gün boyu sizinle olmasını sağlayacaktır. Yaşadığınız duygular dolayısıyla yaydığınız enerjiyle etkileşime geçecek olan doğal taşınız, olası negatif enerjileri emerek sizin sakin ve rahat kalmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca doğal taşların sahip olduğu kristal yapı ve göz alıcı renkler sayesinde, her kıyafetinize mükemmel uyum sağlayacak taşları takı olarak kullanabilirsiniz.

Doğal Taşların Yaşam Alanında Kullanılması

Doğal taşları evimizde ve ofisimizde bulundurmak, onların sağladığı dengeleyici enerjiden yeteri kadar faydalanmak için mükemmel birer seçenektir. İş hayatının getirdiği yorgunluk ve stresi en aza indirmesi için kullanabileceğiniz birçok doğal taş vardır. Bu taşlar aynı zamanda renkleri ve şekilli kesimleriyle ortama dekoratif bir hava da katar. Strese bağlı oluşan birçok sorununuzun, yaşam alanınıza ekleyeceğiniz bir doğal taş dekoruyla kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Aynı şekilde doğal taşlar evinizin çeşitli köşelerinde de oldukça şık duracaktır. Ametist, tuz lambası ve sitrin evinize veya ofisine en çok yakışacak taşlardan bazılarıdır.

Doğal Taşların Cilt Bakımında Kullanılması

Son zamanlarda oldukça fazla karşımıza çıkan ve doğal taşlardan oluşan cilt bakım aletlerini eminim ki biliyorsunuzdur. Özellikle yeşim taşı ve pembe kuvars gibi taşlardan oluşturulan bu aletler, cilt bakımı için son dönemin en popüler yardımcısı.

Cildin makyajdan veya çeşitli kalıntılardan arındırılmasından sonra, kullandığınız cilt bakım serumunu ve nemlendiricinizi cildinize uygularken bu aletlerden yararlanabilirsiniz. Sahip oldukları dengeleyici ve yatıştırıcı enerjilerle cilt bakım rutininizin bir parçası olacak ve günün verdiği yorgunlukla yüz kaslarınızda biriken negatif enerjiyi nötrleyeceklerdir. Aynı zamanda düzenli kullanıldıklarında çeşitli cilt problemlerine iyi geldiği de bilinmektedir.

Doğal Taşları Meditasyon Yaparken Kullanmak

Meditasyon yaparken bedenimiz gevşer ve çakralarımız açılır. Meditasyon, kafamıza takılan veya cevabını aradığımız ama bir türlü bulamadığımız soruların cevaplarını evrenden istemenin bir yoludur. Meditasyon uygulamalarından aldığımız etkinin açılan çakralarımız sayesinde olduğunu söyleyebiliriz. Meditasyondan maksimum verim almak için destekleyici olarak yanınızda bir doğal taş bulundurmak her zaman için oldukça faydalıdır. Hangi çakraya yönelik meditasyon yapıyorsanız, o çakranın taşını kullanabilirsiniz.

Doğal Taşların Pandül (Sarkaç) Olarak Kullanımı

Pandül veya diğer deyimiyle sarkaç, zincirin ucuna bağlanmış bir doğal taştan ibarettir. Pandülün özelliği herhangi bir dış güç olmadan bulunduğu enerji ortamına göre salınım yapmasıdır. Çeşitli doğal taşların bulunduğu pandüllerin arasından size en uygun olanı bulmak için, enerjinizin hangi doğal taşla daha yakın olduğunu bilmek gerekir. Pandül olarak burç taşınızı da tercih edebilirsiniz.

Doğal Taşların Çakra Uygulamalarında Kullanımı

Sabahları yorgun uyanıyor veya kendinizi gün içerisinde oldukça halsiz ve yorgun hissediyorsanız, sebebi çakralarınızdaki tıkanıklık olabilir. Enerjimizi yükseltmek, duygu durumumuzu iyileştirmek ve negatif duygulardan kolayca arınmak için çakralarımızı açarken doğal taşlardan faydalanabiliriz.

Çakraların bedenimizdeki yerlerini öğrendikten sonra, o çakralara uygun taşları bulmak ve taşları çakraların bedenimizde denk geldiği yerlere yerleştirmek, yukarda bahsettiğimiz sorunların çözümü için ilk adım olabilir. Sessiz bir ortamda yüksek konsantrasyon eşliğinde taşları kullanarak yaptığınız meditasyonlar en kısa sürede sizi negatiflikten uzaklaştıracak, böylece yaşadığınız bu sorunlar çözüme kavuşacaktır.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlardan ve kullanım alanlarından bahsediyorken, onları nasıl temizleyeceğinizi de anlatmamak olmaz. Hadi aldığınız doğal taşın size maksimum fayda sağlaması için neler yapmanız gerektiğine bir göz atalım.

Taşlar, siz onları satın alıncaya kadar birçok enerji girdabından geçerler. Bu enerjilerin olumlu veya olumsuz olup olmadığını bilemediğimiz için, doğal taşımızı kullanmaya başlamadan önce onu arındırmalı ve programlamalıyız. Bu işlemleri yapmazsak doğal taşımızın faydasını görmekten ziyade, bize zararı dokunabilir.

Taşları sadece ilk aldığımızda değil, kullanmaya başladığımız andan itibaren de sık sık temizlememiz gerekir. Doğal taşlar enerjileri kendi bünyelerinde topladığı için, bu enerjilerden arınmaları gerekir ki düzgün bir işleyişe sahip olabilsin. Özellikle meditasyon eşliğinde kullanılan taşların her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekir. Böylece taşlar topladığı enerjilerden arınıp tekrar kendi frekansına dönebilir ve bir sonraki kullanımınız için hazır olur.

Doğal taşlarımızı temizlemek ve onları enerji yüklemelerinden arındırmak için uygulayabileceğimiz birçok temizleme yöntemi vardır. İşte bunlardan bazıları…

Toprağa Gömerek Arındırmak

Bu yöntem için yakındaki bir saksıdan veya açıklık bir alandaki topraktan faydalanabilirsiniz. Toprak taştaki bütün negatif enerjiyi alacak kadar güçlüdür. Taşınızı herhangi bir doğal kumaşa sarmanız ve o şekilde gömmeniz gerekmektedir. Bu ipek, yün veya pamuk olabilir. Eğer taşınızı açıklık bir alandaki toprağa gömüyorsanız, taşınız 24 saat içerisinde arınmış olacaktır.

Eğer bir saksı kullanıyorsanız bu süre içerisinde toprağı birkaç kez değiştirmeniz daha iyi olacaktır. Canlı bir çiçeğin olduğu saksıyı tercih etmemeniz çiçeğin negatif enerjiden etkilenmemesi için çok daha iyi olacaktır. Aksi takdirde taştan sıyrılan negatif enerji toprakta bulunan çiçeğe yüklenebilir ve bu da çiçeğin artık büyümemesine ve yavaş yavaş solmasına sebep olabilir.

Su ile Arındırmak

Bu yöntem de oldukça güçlü bir yöntemdir fakat her taş için kullanılabileceğini söyleyemeyiz. Eğer taşınız selenit, opal veya kalsit ise onları sudan uzak tutmanızı öneririz. Sudan zarar görebilecek olan taşlar için diğer temizleme yöntemlerini kullanmak daha iyi olacaktır.

Bu işlem için taşı akan suya tutmak veya tuzlu suda bekletmek yeterlidir. Fakat bunu yaparken musluk suyunu tercih etmemeniz daha iyi olacaktır.

Tütsü ile Arındırmak

Taşınızı tütsü ile arındırmak için taşı suda birkaç dakika boyunca temizlenmesi için bıraktıktan sonra taşınızı adaçayı veya sedir ağacıyla tütsüleyebilirsiniz. Dumanın taşın her yerine gelecek şekilde yayıldığından emin olmalısınız. Birkaç dakika boyunca tütsülenen taşınız artık enerji yükünden arınmış ve kendi frekansına dönmeye başlamış olacaktır.

Ay Işığı ile Arındırmak

Temizlenme ihtiyacı olan taşlarınızı bir gece boyunca ay ışığı gören bir yerde bırakmak, temizlenmeleri için yeterli olacaktır. Taşınızı balkona veya pencere kenarına koyup gece boyunca arındırdıktan sonra, sabah güneş görmeyecek bir yerde muhafaza etmeniz daha iyi olacaktır.

Tüm bu temizleme işlemlerinden kendinize en uygun geleni seçtikten ve taşınızı bu yöntemle arındırdıktan sonra, sıra taşlarınızı kendi enerjinizle uyumlamaya geliyor. Bunu yapmamızdaki amaç, temizlenme sonrası kendi öz frekansına dönen taşın bize faydalı olabilmesini sağlamaktır. Kendi enerjimizi yüklemediğimiz taşlar çevredeki diğer enerjileri kapmaya ve onlarla frekans uyuşumunu sağlamaya daha müsait olur. Bu sebeple enerjilerden arınmış taşımıza kendi enerjimizi yüklemek çok önemlidir.

Doğal Taşlar Nasıl Çalışır ve Etki Eder?

Karşılaştığımız birçok doğal taş, aynı diyebileceğimiz bir mekanizmayla çalışır. Bu mekanizma çeşitli vidalardan veya demir parçalardan oluşmaz ama en az onlar kadar hayatımızda yeri vardır.

Evrendeki her şeyin bir frekansı bulunur. İşte doğal taşların çalışması da frekanslar sayesinde geçekleşir. Oluşumları için büyük güçler gerektiğinden dolayı doğal taşların enerjileri oldukça fazla ve aktiftir. Doğal taşlar sahip oldukları bu frekanslarıyla enerjiler üzerinde değişim yaratabilme gücüne sahiptir. Negatif enerjiyi kendilerine çekerek ve bünyesinde toplayarak bunun getirdiği zararlı etkileri en aza indirebilir, kişiye stres ve üzüntü kaynağı olan enerjileri nötrleyebilirler.

 

#kisiyeozeldogaltas #dogaltaslar #dogaltas #astroloji #ezoterikastroloji #kisiyeozel #dogaltaslar

Telefon Destek Whatsapp Destek Yukarı Kaydır